Peygamber Efendimizin, zina etmek isteyen gence cevabı!

Zamanımızın büyük bela ve günahlarının başında gelen zina oldukça 'normal bir durum' halini almaya başladı. Bu hastalığın giderek büyümesi bizleri tedirgin etmesi gerekir... Lütfen okuyup paylaşalım. Hem kendimizi hemde çevremizi bu beladan muhafaza edelim!

Peygamber Efendimizin, zina etmek isteyen gence cevabı!

Peygamberimiz (sav) ashabıyla beraber bulunuyordu. Bir genç onların bulunduğu ortama geldi ve saygısızca şunu söyledi;

"Ya Resulallah! Ben falanca kadın ile arkadaş olmak istiyorum, onunla zina yapmak istiyorum." dedi. 

Ashab-ı Kiram, bu durumdan çok öfkelendiler. İçlerinden, gazaba gelerek genci dövmek ve huzur-u Resulullah'dan çıkarmak isteyenler oldu. Bazıları bağırıştılar. Çünkü genç çok hayasız konuşmuştu.

Sevgili Peygamberimiz (asv) "Bırakın o genci buyurdu." Resulullah (asv), genci yanına çağırdı, dizinin dibine oturttu. Gencin dizlerini kendi mübarek dizine değdirecek bir şekilde oturttu ve: "Ey genç, birinin annenle bu kötü işi yapmasını ister misin? Bu çirkin hareket hoşuna gider mi?" diye sordu. 

Genç hiddetle: "Hayır Ya Resulallah." diye cevab verdi. Resulallah: "Öyle ise o çirkin işi yapacağın kimsenin evlatları da bundan hoşlanmazlar." Sonra:

"Peki, bu çirkin işi senin kız kardeşinle yapmak isteseler, sever misin?" diye sorduklarında genç:

"Hayır, asla!" diyerek hiddetleniyordu.

"Şu halde insanlardan hiç kimse bu işi sevmez buyurdu." Sonra Hz.Peygamber (sav) mübarek elini bu gencin göğsüne koyarak şöyle dua etti: "Allah'ım! Sen bu gencin kalbini temiz kıl. Namusu ve şerefini muhafaza eyle ve günahlarını da bağışla."

Rabbim cümlemizi bu tür belalardan muhafaza etsin. Allah ile aramızı bozacak bu tür davranışlardan cümlemizi halas eylesin. 

"Geçmişe bir tövbe, geleceğe kutlu bir yürüyüş için..."

"Geçmişe bir tövbe, geleceğe kutlu bir yürüyüş için..."

peygamber efendimiz zina nedir zina etmek gençlere uyarı