FETO Terör Örgütünden "Darbe Girişimi" [Anlık Güncel]

Devletin emanet ettiği silahları ve araçları alarak sivil halkın üzerine gidip, müdahalede bulunan bir gurup silahlı kuvvetleri personeli Türkiyeyi ayağa kaldırdı.

Askerden darbe girişimi!

Türkiye, 12 Eylül 1980'den yaklaşık 36 yıl sonra ilk kez darbe girişimine sahne oluyor. İstanbul'da jandarma birliklerinin iki boğaz köprüsünü de Anadolu'dan Avrupa'ya geçiş yönünde kapatmalarıyla farkına vardığı gelişmeler Ankara semalarında savaş uçaklarının alçak uçuşlarıyla netlik kazanmaya başladı. Kızılay'daki Genelkurmay Başkanlığı karargâhının önüne çıkan yolların kapatılmasıyla devam eden gelişmeler sırasında Başbakanlık MİT Müsteşarlığı'nın bulunduğu Yenimahalle ilçesinde alçak uçuş yapan helikopterlerden ateş açıldığı haber verildi. 

Gelişmeler üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü bütün polis teşkilatını görev başına çağırırken Genelkurmay Başkanlığı'nın hemen yanında bulunan İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü binalarından bazı polislerin Genelkurmay karargâhına yöneldikleri bildirildi. Yaklaşık 1,5 saat süren bu olağanüstü askeri hareketlilik sırasında hükümet ve Cumhurbaşkanlığı'ndan hiçbir açıklama gelmedi.

Saat 23:00'te Başbakan Binali Yıldırım "Kalkışma ihtimali üzerinde duruyoruz" ihtimali üzerinde yaptı.

#SONDAKİKA ANLIK HABER

Trt'ye Darbeciler tarafından el konulmuştur. Ve propaganda yapılmaktadır. Lütfen itibar etmeyiniz ve bunu herkesle paylaşınız..

00:19 - Darbe Girişimi Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları tarafından kendilerine YurttaSulhEvrenselKonseyi Adını veren terör örgütünün yaptığı ortaya çıktı. Allah belanızı versin.f  

00:18 - TRT'ye el koydular Spikeri zorla konuşturuyor istedikleri metinleri okutturuyorlar...!!!

YurttaSulhEvrenselKonseyi 

00:13 - Binlerce kişi Ankara da Genel Kurmay Başkanlığına Yürüyor..

00:12 - GenelKurmay Başkanımızın Rehin alındığı doğrulandı!

00:04 - DİKKAT!

Twitter ve Facebook Sosyal medya hesaplarında Fetö Terör Örgütü mensubu yaygara koparan paralel hesaplar var. İnanmayın.  Siyasilere bir şey yapamadılar. 

23:59 - DİKKAT !!!

Gerçek bir darbede ilk hedef siyasi iradedir. Ancak bu sözde darbe girişimde, siyasi iradeye ulaşılamamıştır. Sadece, TSK merkezindeki bazı komutanların rehin alınmasından ibarettir..!

23:52 - Mhp Lideri Devlet Bahçeli, Başbakanı telefonla arayarak, hükümetin yanındayız. dedi..!

23:45 - CumhurBaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Şuan Güvenli bir yerde korunuyor...!!!

23:44 - Genelkurmay polis tarafından güvenliğe alındı. Darbe ellerinde patlayacak inşallah!

23:41 - Güvenilir kaynaklar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın askeri kalkışmada bulunan bir grup asker tarafından rehin alındığı iddiası bilgisi geldi. İnşaAllah doğru değildir. Rabbim Ülkemizin başındaki bu belayı def eylesin.

23:40 -  FETÖ son çırpınışlarını sergiliyor. FETÖ'nün subayları Yüksek Askeri Şurada tasviye edilecekti. Gitmeden darbeye teşebbüs ettiler.  Dik durun onlar edilecek inşallah  Bu arada Fetih suresi okuyalım bol bol  alındığını bildirdi

23:35 - İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ve Küçükçekmece Cumhuriyet Savcılığı Darbeye Teşebbüs Soruşturması Başlatıldı!! Bazı Askerler İçin Gözaltı Kararı Verildi..

23:34 - Genelkurmay Başkanlığı Ülke Yönetimine El Konulduğunu Açıkladı!!

Dipnot:Bu Açıklama Askerin Ne Kadarını Kapsadığı Belli Değil !

23:33 - Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Beylerbeyi'ndeki konusuna girmek isteyen Fetullahçı askerlerle özel hareket çatıştı.

Darbeci çeteler geri çekildi.

23:29 -‪#‎Yurt‬ Genelinde Terör Alarmı Verildi !

23:22 - FETÖ üyesi askerler Genelkurmay Komuta Kademesini ele geçirmeye kalkıştı. Emniyet birimleri teyakkuzda, ihanet girişiminde bulunan askerlerin gözaltına alınması için operasyon başlatıldı.

23:21 - ‪#‎Ankara‬'da Emniyet Müdürlğü tüm personeli göreve çağırıyor.. Ankara Emniyeti personelin tüm izinlerini iptal etti. Ankara'da Genelkurmay Başkanlığı çevresinde geniş güvenlik önlemleri alınıyor!

23:20 - ‪#‎Başbakan‬ Binali Yıldırım; Güvenlik Güçlerimiz Harekete Geçmiştir Milletimiz Rahat Olsun!

23: 20 - ‪#‎Başbakan‬ Binali Yıldırım; Maalesef Asker içerisinde malum yapı bir kalkışma içerisinde olduğunu tahmin ediyoruz bu bir çılgınlık.. Asla bunlara taviz verilmeyecek ucunda ölüm de olsa gerekeni yapacağız!!

23:20  - ‪#‎Başbakan‬ Binali Yıldırım; İçerideki Azınlığa Müsade Edilmeyecektir! Milletimiz Rahat Olsun..


İstanbul Köprüsü Fetö Terör Örgüne Bağlı Tsk askerince kapatıldı!

İstanbul Köprüsü Fetö Terör Örgüne Bağlı Tsk askerince kapatıldı!

son dakika darbe 2016 darbe girişi türkiyede ne oluyor istanbul köprüsü kapatıldı askeri darbe terör alarmı